NASZE ODDZIAŁY

ZBIERACZE - grupa maluszków

logo zbieracze

Oddział I prowadzą: mgr Kamila Lussa i mgr Lidia Lasota - dyrektor Przedszkola nr 3 "Promyczek”. Pomoc nauczyciela: Renata Andrzejewska.

Najmłodsze z pośród wielkich duchem małych wzrostem ludzi. Błysk w oku podczas zajęć i zabaw. Ciekawość to ich drugie imię. Chcą zbierać wiedzę każdego dnia coraz mocniej. Bardzo śmiali, wrażliwi i walczący o swoje racje. Codziennie zadają mnóstwo pytań, bacznie obserwują to co je otacza. Z niczego potrafią stworzyć sobie wspaniałą zabawę. W ogrodzie przedszkolnym są gałązki? Nic bardziej mylnego to „ślady dinozaurów” zbieracze codziennie zbierają i odkrywają nowe ich kości. Duża wyobraźnia pozwala im na odkrywanie codziennie nowych zabaw. Uwielbiają bawić się w „Balonika” i pękać gdy balonik przerwie miarkę, skradać się do są siada jak „Lisek” oraz liczyć godziny śpiącemu „Staremu niedźwiedziowi” a gdy wybija godzina trzecia uciekać ile sił w nogach po to by za chwilę znowu bawić się i śmiać. Choć początki przyniosły „łzy i tęsknotę za rodzicami to teraz z uśmiechem przekraczają próg przedszkola. Śmieją się i bawią, znają już swoje znaczki na półkach w szatni, w łazience i na krzesełkach. Całkiem nieźle sprzątają po swojej zabawie. Znają już kilka piosenek i potrafią wykonać do nich ruch. Magiczne słowa chętnie używają, mówią „Dzień dobry”, „Do widzenia”, „Proszę” i „Dziękuję”. Wspólna nauka i zabawa to dla nich świetna sprawa. Razem się bawimy, uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych, spacerach, wycieczkach, przedstawieniach teatralnych, zbieramy doświadczenia i wiedzę i doskonalimy umiejętności.. Przez cały rok będziemy poznawać twórczość pani Sonii Pajgert.. Wybrałyśmy obrazy, które mają inspirować dzieci do swobodnej wypowiedzi, rozwijać wyobraźnię, zachęcać do poznawania miasta w którym mieszkają, podejmowania działań plastycznych. Swoimi pracami chcemy się dzielić z rodzicami podczas wystaw na korytarzu przedszkola. Naszych rodziców chętnie też będziemy gościć w grupie podczas czytania bajek, warsztatów i innych ważnych dla nas uroczystości. W naszej grupie mamy przyjęcia urodzinowe wraz z tortem, życzeniami i zabawami a w poniedziałki możemy przynosić ulubioną zabawkę z domu.

WĘDROWCY - grupa średniaków

logo wędrowcy

Oddział II prowadzą: mgr Małgorzata Steike i mgr Małgorzata Rumplewicz. Pomoc nauczyciela: Janina Kaczmarek.

WĘDROWCY - to grupa dzieci średnich. Każdy "Wędrowiec" z uśmiechem przekracza próg przedszkola. W swoim działaniu stawiamy przede wszystkim na współdziałanie, zgodną zabawę, wzajemną pomoc oraz szacunek wobec siebie i innych. Poprzez zabawy i zajęcia edukacyjne rozwiniemy nasze umiejętności plastyczne, teatralne i muzyczne, matematyczne i językowe. Będziemy także poznawać nasze piękne miasto, kulturę i zwyczaje regionu. W tym roku szkolnym poprzez wspólną zabawę, udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach plastyczno – technicznych, wycieczkach, spacerach przybliżymy twórczość malarki Olgi Boznańskiej. Umiejętności zaprezentujemy rodzicom w formach plastycznych i teatralnych. Już w pierwszych dniach roku szkolnego dzieci wspólnie ustaliły kodeks Wędrowcy, którego starają się przestrzegać, aby w grupie było miło i bezpiecznie. Będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli spośród naszych Kochanych Rodziców znajdzie się ktoś, kto chciałby raz w miesiącu poczytać nam jakąś bajkę i porozmawiać o niej z nami. Obchodzimy urodziny i imieniny, na solenizanta czeka kolorowa czapka. W każdy piątek możemy przynieść do przedszkola swoją ulubioną zabawkę z domu. Według dzieci z oddziału II Wędrowca to: podróżnik, ktoś, kto podróżuje, ktoś, kto chodzi na wyprawy, ktoś, kto wspina się na góry, ktoś, kto wędruje, ktoś, kto spaceruje, ktoś, kto w nocy śpi, a rano podróżuje w wyprawy, ktoś, kto może w noc i w dzień podróżować tam gdzie są chmury i woda i może być fontanna, ktoś, kto wędruje po mieście, ktoś, kto wspina się na góry, ktoś, kto jeździ pociągiem i ciuchcią.

ODKRYWCY - grupa starszaków

logo odkrywcy

Oddział III prowadzą: mgr Ewelina Adamiak i mgr Natalia Siemiątkowska. Pomoc nauczyciela: Katarzyna Bielat.

Grupa ODKRYWCÓW nieco odmłodzona, nie sześciolatki, jak dotąd bywało a czterolatków piątka zuchwała i pięciolatków 16-tka wspaniała. Są tu chłopaki w przewadze licznej i 8 dziewczynek – mądrych i ślicznych. Wiele uroku, czaru i wdzięku w zderzeniu z energią i szybkością pełną „dźwięku”. Delikatność i czułość rusałek i wróżek , i waleczność wojowników – czy to dobrze wróży? Mówią, że „ODKRYWCY” kapelusze i zielone spodnie mają A w lustrze przecież widzą, że tak nie wyglądają… Że mają lupy i narzędzia do badania – i to jest prawda, bo z warsztatem narzędzi są gotowi do materii zgłębiania. Lubią pracę w kącikach, w kolejce czekają, dzień po dniu, przez cały tydzień zadania zaliczają. Gospodarczy, badawczy, twórczy czy Darów Żadnemu odpuścić nie maja zamiaru. Są ciekawi świata, lubią dyskutować, Uczą się ładu i porządku no i lubią hałasować!!!

TROPICIELE - grupa IV

logo tropiciele

OOddział IV prowadzą: mgr Karolina Hampel i mgr Sandra Nierodko Pomoc nauczyciela: Sylwia Zielińska.

Najstarsza grupa zerówką nazywana jest przez samych tropicieli otaczana. Choć przeważają w niej chłopcy, to piecze nad nimi, sprawują cztery dziewczynki z pomysłami zaskakującymi. Chłopcy na boisku codziennie mecz rozgrywają, natomiast dziewczynki piaskowe przekąski przyrządzają - z dodatkiem witamin oczywiście czyli minimum muszą znajdować się tam dwa liście. Tropiciele to są zuchy, śledzą dokładnie wszystkie grupy. Bacznie patrzą, obserwują jak przedszkolaki z Promyczka się zachowują. Jak przystało na każdego tropiciela sumiennie wykonujemy wszystkie polecenia. Co dzień nowe rzeczy tropimy oraz po świecie realistycznym i fantazji kroczymy. W różnych aktywnościach mamy okazję się wykazać, aby swoje umiejętności wszystkim pokazać. Litery również dobrze znamy, dlatego zabawy z nimi uwielbiamy. Z darami froeblowskimi na różne sposoby się bawimy. Między innymi w zabawach matematycznych je wykorzystujemy, dzięki czemu z pojęciem kula, sześcian czy walec często obcujemy. Podczas zabaw plastycznych i konstrukcyjnych wyobraźnię i kreatywność rozwijamy, ale najważniejsze że podczas nich coś niesamowitego w środku odczuwamy. Wiemy, że dzięki ciężkiej pracy i cierpliwości będziemy w przyszłości mieć same przyjemności. Jako najstarsza grupa przykładem świecimy i w zgodzie się bawimy. Staramy się nikomu nie sprawić przykrości, bo przecież w milej atmosferze łatwiej przyjmuje się gości. Jeśli więc gościu drogi masz ochotę odwiedzić nasze skromne progi, pobawić się i swoje zainteresowania nam przestawić - to zapraszamy do wspólnej zabawy, a zobaczysz jaki świat jest według TROPICIELI ciekawy.

ZAPRASZAMY RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY I WSPÓLNEJ ZABAWY!!!